לא היית מצלם את החתונה שלך באייפון​

תוכן עניינים

לאחרונה אני נתקל בלא מעט פוסטים שמועלים בפייסבוק ומעוררים אצלי המון תהיות.

הייתכן שצלם שאינו מתמחה בכל ענפי הצילום, מציע את שירותיו ללקוחות שלו בלי הידע הנדרש לביצוע הצילום?

החלטתי לשתף את הפוסט על מנת לתת תמונה רחבה יותר הנדרשת מצלם מקצועי מתמחה. כמובן שלא היית מצלם את החתונה שלך באייפון כך צילום ככל מקצוע מחייב היכרות טובה עם אובייקט הצילום בין אם מדובר על אנשים או חפצים.

בחירת צלם
צילום מסך

צילום מוצר 

צילום מוצר הוא תחום אשר דורש המון ידע טכני, מעבר לפרמטרים והגדרות, שכמובן צריך להכיר היטב, גם זויות צילום, תאורה, רקע, הן חלק מההגדרות ומהפרמטרים שצריך להכיר ולדעת. "צלם" לא יכול ללמוד את הדברים האלה ולספק תוצאה ללקוח מפוסט בפייסבוק

אני כצלם, השקעתי זמן בלימודי סטודיו על מנת להתמחות בתחומי הצילום אותם אני מציע ללקוחותיי. אין ספור פעמים אני מקבל בקשות לצילום אירועים ונאלץ להושיב ריקם את הלקוחות הקבועים שלי מכיוון שאיני מתמחה בתחום זה ולכן לא אוכל להציע את שירותיי, ואני נאלץ להפנות לקוח לצלם שמתמחה בתחום ואני סומך על עבודתיו.

לא מעט לקוחות הגיעו אליו אחרי שהשקיעו בשניים ושלושה ימי צילום ולא קיבלו תוצאה כי הצלם לא היה מקצועי ולא הכיר את הדרישות. צלם מקצועי לומד את תחום העיסוק בו הוא מתמחה.

בצילום תדמית לעסק 

העניין הוא לא רק הידע הטכני הנדרש, אלא איך המתחרים בענף מציגים את תמונותיהם, איך נכון להאיר את האובייקט המצולם, זווית צילום נכונה, עומק שדה נדרש, עימוד האובייקטים ולבסוף יצירת התמונה אשר תמכור ותעמוד בציפיות הלקוח.

צילום אוכל

 דורש מעבר לטכניקה, הגדרות, פרמטרים, סטיילינג, תאורה גם התאמות לשימוש הנדרש – אינסטגרם, פייסבוק, תפריט, תמונת קיר, תמונת אתר או תמונת אווירה. את הידע הנדרש משיגים תוך לימוד והתמדה, קשב ללקוחות והכרת השוק.

בחירת צלם
צילום מסך

כך שתמיד לפני צילום תמונות תדמית ופורטרט עסקיות ואישיות, הניסיון המקצועי המוכח הוא המאפשר התאמה לצרכי וציפיות הלקוח, בין אם מדובר בתמונה לפייסבוק, לינקדאין, אתר החברה או לצורך אישי. בכל העמדה יש צורך להבין את מטרת הצילום ולבנות את האווירה המתאימה לאותה מדיה, חולצה רשמית לתמונה העסקית וסיטואציה פחות רשמית לתמונות אווירה.

צילום מחסרי

צלמים מקצועיים מתמחים בהתאמת הצילומים לסטנדרטים והדרשיות של הלקוח. בין השאר נדרשים המוכרים לסטנדרטים של מידות, אחידות, תאורה, רקע ועוד. אז כשאתם מחפשים צלם, תבדקו טוב מה הניסיון והידע שלו בתחום הרלוונטי אותו אתם מחפשים.

זוהי סיטואציה הדומה למורכבות שירותי הרפואה, ללא ספק במצב חירום הייתם מסכימים לקבל סיוע מכל איש רפואה, אך במחלה כרונית לא הייתם הולכים לרופא מומחה?

נשמע מעניין? מוזמן ליצור איתי קשר כאן

אשמח לחזור אליך בהקדם

פסס פסס ..
אני יודע, המצב הכללי לא משהו, אז יש לי הצעה:

הנחה מיוחדת לכל יום צילום

מעוניין לשמוע פרטים?

* אותיות קטנות – אין! יש רצון טוב