טיפים והמלצות לבחירת צלם

בצילום יש המון תחומים: צילום מזון, צילום תדמית, צילום אירועים, צילום מוצרים,  נופים, טבע, צילום ניו בורן, צילומי משפחה, ארכיטקטורה ועוד. עובדתית צלם אירועים לא מסוגל לתת תוצאות טובות בצילום מזון או בתחום אחר כי אין לו את הידע הנדרש.

אז בואו נדבר על בוחרים צלם

אז יש תקציב והחלטתם לעשות צילום מקצועי ואתם מחפשים צלם, הנה כמה טיפים והמלצות לבחירת צלם ויחסכו לכם הוצאות מיותרות ולא מעט עוגמת נפש:
יום צילום מקצועי דורש לא מעט טרחה, הוצאות והתעסקות לחברה/עסק.
ניקח לדוגמא את תחום צילום מזון- צילום מנות.
הכנה ליום צילום דורשת פגישות עבודה, תכנון, חיפוש צלם, ועוד
במהלך יום הצילום, מלבד הכנת המנות המוקפדת במהלך הסשן עצמו, נדרשים עוד אנשי צוות, אנשי מטבח, וצוות מקצועי שיעשה את התיאום וילווה את התהליך, וכל זה עולה כסף – והרבה!
פגשתי לא מעט לקוחות שעשו ימי צילום ולא השתמשו בתמונות כי התוצאה לא היתה טובה או לא היתה מה שהם ציפו, לדוגמא לקוח באולם אירועים לקח את צלם המגנטים שהוא עובד איתו לעשות לו צילום מנות והם אפילו לא השתמשו בתמונות כי זה לא נראה מושך.
במקרה אחר, לקוח שבחר בצלם שעוסק באופנה לצילום מנות לתפריט שלו.

סטיילינג מזון
צילום: מולי נעים
אז לפני שאתם מוציאים כסף מיותר הנה כמה המלצות לבחירת צלם:
1. תיפגשו עם הצלם ותתרשמו מהתיק עבודות, תבקשו רשימת לקוחות, ותשאלו איפה הוא למד.
צלם שיציג לכם תיק עבודות שרובו תמונות של חתונות כנראה שאין לו ידע מקצועי לצילום תדמית או צילום מזון.
2. תבקשו המלצות- אין חכם כבעל ניסיון, תתקשרו לקולגות וחברים ותשאלו עם מי הם עובדים.
3. לא מעט עולים פוסטים בפייסבוק של “דרוש צלם לצילום מוצרים לאתר אינטרנט” ואחריו עשרות תגובות וקישורים של צלמים שכל תיק העבודות שלהם כולל תמונות מאירועים, חתונות בר מצווה ובת מצווה.
תחומי צילום הסטודיו, דורשים לא מעט ידע הבנה ויכולת.
תחום זה שונה לגמרי מתחומי האירועים הארכיטקטורה והמשפחה.

4. תיאום ציפיות: לפני הצילום תדברו עם הצלם ותעשו תיאום ציפיות, הכנה שלכם ותיאום ציפיות תחסוך לכם הוצאות מיותרות ובעיקר עוגמת נפש.

5. שיתוף פעולה: נתקלתי בלא מעט מקרים בהם במהלך היום צילום הצלם צילם וצילם וצילם והגיש ללקוח תוצאה סופית שונה לגמרי ממה שהוא ציפה.
תשאלו את הצלם על הציוד שלו (לא סוג המצלמה..) אבל צלם צריך להיות מסןגל לשתף אתכם בתהליך במהלך היום ואפילו לקבל מכם אישור לתוצאה (ולא במסך המצלמה אלא במחשב או בטאבלט).
6. תבדקו שהצלם ממוקד בתחום אותו אתם מחפשים ותיק העבודות שלו לא כולל תמונות נוף כשהצורך שלכם הוא צילום תדמית.
הכנה טובה תחסוך לכם לא מעט כסף, זמן ועוגמת נפש.
בהצלחה ותבחרו נכון

פוסטים אחרונים

צילום מוצרים מקצועי
כל הנושאים
Muli Naim

צילום מוצרים מקצועי

צילום מוצרים מקצועי צילומי מוצרים מהווים לעיתים קרובות את המפגש הראשוני בין הלקוח למוצר. על מנת לייצר אינטראקציה חיובית ביניהם, חשוב להשקיע בצילום מוצר מקצועי

קרא עוד »
צילומי תדמית לעסקים
כל הנושאים
Muli Naim

צילום מקצועי לעסקים

צילום מקצועי לעסקים צילום מקצועי לעסקים מהווה כרטיס ביקור ויזואלי מייצג בעיני הלקוח. אנחנו מבלים שעות ביום בפייסבוק, באינסטגרם ובלינקדאין. גם הלקוחות שלנו מבלים שם

קרא עוד »
צילום תדמית לעסקים
כל הנושאים
Muli Naim

צילום תדמית לעסקים

מהו צילום תדמית לעסקים? צילום תדמית לעסקים הינו ז’אנר ייחודי בצילום ללכידה של תמונות בעלי עסקים או בעלי מקצוע בצורה מקצועית. צילומי תדמית לעסקים משמשים

קרא עוד »