דף הבית » כל הנושאים » צלם לקוח ומה שביניהם

צלם לקוח ומה שביניהם

צלם לקוח ומה שביניהם

אחד הדברים שחשוב לכם כלקוחות הוא להיות מעורבים ביום הצילום ובתהליך כולו, להשמיע את חוות דעתכם לצלם, גם אם זה גוזל זמן עבודה זה יחסוך עבודה חוזרת ואכזבות. בלא מעט מקרים שמעתי שהצלם הגיע, צילם, ערך העביר חומרים והלקוח לא יכל להשתמש בחומרים כי מבחינתו הם לא היו טובים או מה שהוא ציפה, כי הבחירה וההסתכלות שלכם תהיה שונה ממה שהצלם רואה. הצלם כן אמור לכוון, לייעץ לחוות דעה ולתת דגשים אבל בסופו של יום החומרים שהצלם מגיש לכם הם בשימוש שלכם ואתם צריכים לאהוב את התוצאה -ולא הצלם (או לא רק הצלם)

במסגרת הלימודים במסלול השנתי לצילום מקצועי בטכניון למדנו על יחסי צלם-לקוח וגם כאשר התחלתי לעסוק בצילום מסחרי וכצלם שעובד עם לקוחות רבים,  הבחנתי לא מעט פעמים שקיימות גישות שונות בין לקוח לצלם, וצריך כל הזמן למצוא את האיזון.

הצלם רואה ובוחן בעין שונה מהלקוח, דוגמא למקרה בו נתקלתי לאחרונה:

בכל יום צילום גם כאשר אני באתר הלקוח המצלמה שלי מחוברת לאייפד ואנחנו כצוות רואים את התוצאות במהלך הצילום וכך אנחנו מבצעים את התיקונים תוך כדי הצילום.

במסגרת יום צילום מוצרים ללקוח, כשאני מצלם את אחד המוצרים והתמונה עולה באייפד אני שומע מהצד: איזה יופי של תמונה, אני מסתכל על האייפד ואני רואה תוצאה שכנראה שאם הייתי מסתכל עליה בבית סביר להניח שהייתי מוחק אותה.

אחרי היום צילום אני מסנן את חומרי הגלם ומעביר ללקוח לבחירה את חומרי הגלם לפני עריכה, גם שם יש תמיד בחירות שונות.

באחד המקרים, לפני שהתחלתי לערוך את התמונות העברתי שתי עריכות שונות לאותה תמונה ללקוח, כדי לשמוע את דעתו ולקבל את אישורו להמשך העבודה.

מבחינתי עריכה אחת היתה טובה בכמה רמות מהשניה, אבל הבחירה של הלקוח היתה דווקא התמונה שהיתה הרבה פחות טובה ומעניינת, בעיניי.

צילום מוצרים לאתרי אינטרנט
צילום: מולי נעים עבור: סולימה סחר בינלאומי

מקרה שחוזר על עצמו וקורה לי הרבה בצילום תדמית כאשר מיד לאחר הסשן צילום אני תמיד יושב עם המצולם לסנן ולערוך תמונות לפני שאני מעביר לו אותן, תמיד הדעות שלנו שונות כי תמונה שיכולה להלהיב אותי כי יש בה אור וצל, זוית צילום נכונה, מראה טבעי של המצולם, ומבחינתי הכל נכון, המצולם יסתכל על זה ויראה שיש לו קמט קטן תחת העין או שרואים טיפה בטן והוא שמן מדי (גם אם הוא 60 90 60) ויהיה מוכן לפסול את התמונה על משהו קטן שאף אחד לא רואה – חוץ ממנו!ש

צלם בתל אביב
צילום: מולי נעים עבור: SAFE FUTURE

פוסטים אחרונים

צילום תדמית
כל הנושאים
Muli Naim

צילום תדמית

צילום תדמית צילום תדמית כיום, בעולם שכולו תוכן באינטרנט לעיתים אנשים קונים עם העיניים. ולכן, חשוב מאד להשקיע במראה החיצוני שמייצג את התמיד של העסק

קרא עוד »
צילום מוצרים
כל הנושאים
Muli Naim

צילום מוצרים

צילום מוצרים צילום מוצרים העולם כיום מתנהל בצורה מהירה. אנשים לא יושבים וקוראים על כל מוצר שהם רוכשים – הם מסתכלים על תמונה ואם היא

קרא עוד »
צילום פורטרט
כל הנושאים
Muli Naim

למה חשוב לערוך צילומי תדמית

צילומי תדמית למה חשוב לערוך צילומי תדמית ? בשנים האחרונות ישנה עלייה במודעות לעריכת צילומי תדמית לעסקים. מתווכים, מטפלים במקצועות אלטרנטיביים, יועצות שינה לתינוקות ולא

קרא עוד »

One Response

  1. צלם מקצועי,רגיש ובן אדם במובן המלא של המילה אדם.
    חבייה לא רגילה להיות מול המצלמה שלו ומולו גם.
    הירגשתי בנוח כל זמן של הצילום,בהרגשה שאנו החברים הטובים שבעולם.
    מכל הלב מולי תודה רבה על הכל!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.